969
101407

DALATUPPAR, 2 st, allmoge. 1900-talets första hälft.

Utropspris
1 000 - 1 200 SEK
95 - 114 EUR
109 - 130 USD
Klubbat pris
2 400 SEK

Polykromt bemålade mot ljus botten. Höjd 16 resp 12,5 cm.

Slitage, skador.