976
101605

MATTA. Antik Ushak. 398,5x349 cm.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
380 - 569 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
7 500 SEK

Rött mittfält med hörnornament och medaljong i grönt och två blå färger. Smal grön bård med blommönster.

Ställvis hårt slitage, fläckar, smärre skador. Något skadade kortsidor.