985
101775

MATTA. Semiantik Khotan figural. 283,5x157 cm.

Utropspris
9 000 - 10 000 SEK
860 - 955 EUR
976 - 1 090 USD
Klubbat pris

Terrakottafärgad botten med stora polykroma påfåglar vid trädpioner. Blombordyr.

Ställvis slitage, fläckar, obet. fällningar, lagningar, malskador.