998
102569

BORD, NK:s verkstäder 1920-30-tal.

Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
191 - 287 EUR
217 - 325 USD
Klubbat pris
6 200 SEK

Rund rotfanerad skiva med kant av pallisander. Underrede av bonad björk. Märkt med metallplatta "NK R34886-C20330. Höjd 61 cm, diameter 95 cm.

Skador.