128
100985

KARMSTOLAR, ett par. Gustavianskt herrgårdssnickeri, 1800-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Klubbat pris
15 000 SEK

Grönmålade och bronserade. Närmast kvadratisk stoppad rygg. Raka kannelerade ben med rosettanfanger. Dekor av krönande humlekvist. Fast stoppad sits.

Lagningar.