133
113013

Edvard Perséus

(Sverige, 1841-1890)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 310 - 1 740 EUR
1 370 - 1 830 USD
Klubbat pris
Edvard Perséus
(Sverige, 1841-1890)

Judith med Holofernes huvud

Signerad Perséus. Duk 164 x 117 cm.

Proveniens

Tidigare i vice häradshövdingen Valentin Klinghammers samlingar.