138
111109

SPELBORD. 1800-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
775 - 969 EUR
887 - 1 110 USD
Klubbat pris
6 000 SEK
SPELBORD. 1800-tal.

Fanerat med björkrot och mahogny. Rektangulär uppfällbar skiva. Raka ben. Låda i sargen. Längd 89, bredd 44, höjd 79,5 cm.

Omfanerat, lagningar, senare beslag.