153
113519

BÄGARE, 5 st, silver, olika mästare, Göteborg 1733-1771.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
5 200 SEK

Invändigt förgyllda, vågband, räfflad fot och graverade initialer. Höjd 7,5 - 9 cm.

Två med lagningar, två med bristningar, bucklor och slitage.