163
113913

SKRIVBORD. Sengustaviansk stil.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 310 - 1 740 EUR
1 370 - 1 830 USD
Klubbat pris
13 000 SEK

Fanerat med mahogny. Rektangulär delvis klädd skiva. En sarg med tre lådor, en sarg med blindlådor. Uppsats med hyllinredning bakom rulljalusi. Dekor av kannelyrer. Längd 162, bredd 85, höjd 120 cm. Nycklar och glasskiva medföljer.

Smärre torksprickor, fanerlagningar.