166
113973

BOKSKÅP. 1800-tal. Nygotik.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
872 - 1 310 EUR
912 - 1 370 USD
Klubbat pris
BOKSKÅP. 1800-tal. Nygotik.

Fanerat med mahogny. Rak form med utskjutande krön. Upptill hyllor bakom glasat dörrpar. Nedtill hylla bakom dörrpar. Dekor av vridna kolonner, gotikspetsar och blommor. Bredd 114, djup 44, höjd 227 cm. Nycklar medföljer.

Smärre torksprickor och lagningar, fanerskador.