195
114757

Anna Palm de Rosa

(Sverige, 1859-1924)
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
9 500 SEK
Anna Palm de Rosa
(Sverige, 1859-1924)

"Bois de Bologne"

Signerad Anna Palm de Rosa. Akvarell med täckvitt 17 x 26,5 cm.

Proveniens

Bukowski auktioner, auktion 366, 26-28 okt 1960, kat nr 400 (inköpt för 775 SEK).
Tidigare i Byggmästare Bäckströms samlingar, Stockholm (inköpt på auktionen ovan).