258
78703

Okänd konstnär 1700-tal

(Sverige)
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
766 - 958 EUR
867 - 1 080 USD
Klubbat pris
Okänd konstnär 1700-tal
(Sverige)

Mansporträtt

Duk 71 x 55,5 cm. Samtida bronserad ram.

Skador, duklagningar.

Enligt uppgift eventuellt Carl Gustaf Burguer von Ritterstein (1713-1783).