291
113947

VASER, två stycken, stengods. Berndt Friberg och Stig Lindberg, Gustavsberg.

Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
132 - 177 EUR
138 - 184 USD
Klubbat pris
800 SEK

Bukiga med uppdragen hals. Brun harpälsglasyr och grönfläckig glasyr. Höjd 14,5 och 19,5 cm.

En fot med skador och möjligen lagningar.

Tilläggslista

Omfattas av droite de suite.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

317. Marie-Louise Ekman, Monument med Olle Baertling målning.
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
Budhistorik
80 000

ditt bud
Aktuellt bud:
80 000 SEK