324
113897

HÖRNSKÅP. Louis XV-stil, 1900-tal.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
969 - 1 160 EUR
1 110 - 1 330 USD
Klubbat pris
25 000 SEK

Fanerat med jakaranda, mahogny och lönn. Skiva av rödspräcklig marmor. Beslag av förgylld brons. Svängd form. Hyllor bakom dörr. Inläggningar av blomsterurna. Bredd 72, djup 48, höjd 112 cm. Nyckel medföljer.

Skivan med senare skruvanordning. Borrad för el.

Tilläggslista

Louis XV-stil, 1900-tal.