330
86003

POKAL, glas. 1900-talets början.

Utropspris
1 500 SEK
132 EUR
138 USD
Klubbat pris
2 600 SEK

Konande på indragen fot, uppsvängda hänklar. Antikiserande dekor i guld av bl a romersk krigare. Ametistfärgad glasmasssa. Höjd 18 cm.

Guldet obet slitet. Litet nagg på hänkel.