361
119219

BORD. Nordeuropa, möjligen Baltikum. 1800-talets mitt.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Klubbat pris
5 000 SEK

Fanerat med mahogny, valnöt och lönn. Rektangulärt på fyrdelad centralfot. Inläggningar av blommor och palmetter. Längd 126, bredd 87,5, höjd 76 cm.

Renoverat, möjligen efterdekorerat, fanerlagningar.