37
123947

TALLRIKAR, sex stycken, porslin. Qing dynastin, tidigt 1700-tal.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
285 - 380 EUR
326 - 434 USD
Klubbat pris

Dekor i imarifärger av flodlandskap. Diameter 22,5 cm.

Nagg, två med brättessprickor.