458
114703

BÄGARE, silver, Mathias Forswall, Uppsala (verksam 1773-1786-).

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
7 000 SEK

Delvis förgylld. Kälad fot med sneda knäckar, vågband, initialer och svisselerad rokokodekor. Höjd 20 cm.

Obetydliga bucklor.