469
113539

TEKANNA MED LOCK, porslin. Kina 1700-tal.

Utropspris
1 000 - 1 500 SEK
87 - 131 EUR
91 - 137 USD
Klubbat pris
1 600 SEK

Blomkalksformad mde dekor i underglasyrblått av pagoder och växter. Svängd pip. Metallpip. Höjd 11,5 cm.

Locket ej tillhörande, nagg, sprickor.