519
122003

SKÅLAR, 2 st, porslin. Kina 1600/1700-tal.

Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
174 - 262 EUR
182 - 274 USD
Klubbat pris
1 200 SEK

Runda med dekor i underglasyrblått av stiliserade bladslingor resp fåglar på persikokvist. Diam 12,5-15 cm.

Kantnagg.