547
120161

BORD. Troligen Ryssland, omkring 1800. Directoire.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
775 - 969 EUR
887 - 1 110 USD
Klubbat pris

Fanerat med mahogny. Beslag av mässing. Runt. Raka ben med knappanfanger och kannelyrer upptill. Blyerts undertill: 181435. Diam 63, höjd 68 cm.

Avkortade ben, senare fotkryss, skador, lagningar.