617
123849

SKÅLAR, ett par, lacque burgauté. Qing dynastin, sannolikt 1700-tal.

Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
194 - 291 EUR
222 - 333 USD
Klubbat pris
1 000 SEK

Dekor av figurscen i blommande trädgård. Diameter 10 cm.

Skador, slitage.