636
125549

MATTA. Semiantik Heris. 394 x 312,5 cm.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 310 EUR
1 100 - 1 370 USD
Klubbat pris
35 000 SEK

Terrakottabrunmelerad botten med stor polykrom medaljong, benvita hörnornament och stiliserade blommor. Terrakottabrunmelerad huvudbård med arabesk-,blom-,palmett- och granatäppelrankor.

Något ställvis hårdare slitage, fläckar, smärre skador. Skadade sidor, något avkortade kortsidor.