651
122589

SEKRETÄR. 1700/1800-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
SEKRETÄR. 1700/1800-tal.

Svartmålad. Beslag av mässing. Rak form. Kannelerade ben. Lådinredning bakom klaff. Målad och bronserad kinesiserande dekor av fåglar i trädgårdslandskap. Bredd 104, djup 57, höjd 102 cm. Nycklar medföljer.

Skador, kompletteringar.