661
124721

RAGUSKED, silver. Trol Danmark, 1700-tal.

Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
177 - 222 EUR
185 - 231 USD
Klubbat pris
3 500 SEK

Svängt skaft. Blad och skaft med graverade snäckformationer. Monogram C.

Slitage.

Tilläggslista

Weight 251,9 gr, lenght 39 cm. Generally worn, light with some dark spots, one green.