Madeleine Pyk – en samling F769
668
124853

FAT, porslin. Kina, tidigt 1700-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
380 - 569 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
4 000 SEK

Runt med dekor i underglasyrblått av pioner. Diam 39,5 cm.

Nagg.

Tilläggslista

Kantlagning med retuscher ca 5 cm lång.