679
124621

KONSOLBORD. Svensk empire, 1800-talets början.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
872 - 1 050 EUR
912 - 1 100 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

Förgyllt, bronserat och svartmarmorerat. Framben i form av delfiner. Bakben med fjällsnitt. Längd 98, bredd 49, höjd 75 cm.

Omarbetat, ursprungligen med framben lika som nuvarande bakben. Ej urspr. skiva.