717
125985

MATTA. Semiantik Ghom Figural. 205 x 137,5 cm.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Klubbat pris
9 000 SEK

Mittfältet med polykrom mytologisk scen i landskap med palats. Huvudbården med landskapsscener med noshörningar, rovdjur, hjortar och fåglar.

Obet. slitage, fläckar, obet. lagning. Baksidan ställvis något fälld, långsidorna med smärre trampveck, ställvis senare fransar.