72
110893

DÉCOUPURER, 4 st. Sydeuropa 1700-talets andra hälft - omkring 1800. 28,5x22 cm vardera.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
710 - 887 EUR
741 - 926 USD
Klubbat pris

Polykroma applikationer och bemålning av två eleganta yngre personer och två äldre påvra personer. Antika bronserade ramar.

Smärre fläckar och skador. Ställvis skadade ramar.

Proveniens

Enligt uppgift: Rafael Gordon de Mitjana (Malaga 1869-Stockholm 1921), siste manlige ättlingen av släkten de Mitjana.