75
107223

BÄGARE, silver. I.Lampa, Stockholm 1778.

Utropspris
2 000 - 4 000 SEK
194 - 388 EUR
222 - 443 USD
Klubbat pris
1 700 SEK

Invändigt förgylld. Konande på rund delvis räfflad fot. Vågbandsdekor. Graverad blad- och hjärtdekor. Höjd 10 cm.

Slitage.