77
110847

LJUSSTAKAR, ett par, av Peter Gillmans änka, Stockholm 1800.

Utropspris
3 000 - 3 500 SEK
285 - 332 EUR
326 - 380 USD
Klubbat pris
2 400 SEK

Tenn. Räfflat skaft på fyrsidig genombruten fot. Höjd 25 cm.

Skador, lagningar, ljusmanschetter saknas.