Madeleine Pyk – en samling F769
772
126429

MATTA. Antik/Semiantik Turkisk. 442,5x347,5 cm.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
7 500 SEK

Ljusblå spegel med polykrom medaljong, blommande botehslingor och ströblommor. Benvit huvudbård med blomranka.

Ställvis hårt slitage, fläckar, smärre trampveck och skador, obet. lagning.

Ulvåsa slott, Östergötland.