775
126481

MATTA. Semiantik Kazak, s.k. Sköldkazak. 363,5x146 cm.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 310 EUR
1 100 - 1 370 USD
Klubbat pris

Rödbrun botten med två polykroma sköldmedaljonger, stiliserade blommor, djur och S. Orangegul huvudbård med växtformationer.

Ställvis slitage, smärre fläckar, lagning, litet hål, trampveck, obet. malskador, möjligen något påmålad.