846
127737

MATTA, savonnerieteknik. 493,5x395 cm. Europa 1900-talets förra hälft.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 160 - 1 450 EUR
1 330 - 1 660 USD
Klubbat pris
19 000 SEK

Benvit botten med polykroma blommedaljonger, festoner och stora akantusrankor. Smalt ramverk.

Ställvis slitage, smutsig, fläckar, smärre skador, hål och lagningar.