849
127741

FAT, porslin. Yongcheng (1723-35) .

Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
191 - 287 EUR
217 - 325 USD
Klubbat pris
3 800 SEK

Runt med dekor i underglasyrblått och guld av hund och fågel bland bambu och pion. Diameter 34,5 cm.

Nagg, lagningar.