856
127975

"Nattvardens instiftelse"

Utropspris
2 000 SEK
177 EUR
184 USD
Klubbat pris
1 000 SEK
"Nattvardens instiftelse"

Etsning, 1768. 29,3 x 37,8 cm. Sällsynt.

Gulnad, uppklistrad på kartong, fläckar.

Proveniens

Rapps konsthandel, Stockholm.

Hultmark/Moselius "Svenska kopparstickare och etsare 1500-1944, sid 231-232.