919
128773

VAS, porslin. Rörstrand daterad 1881.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
436 - 610 EUR
456 - 639 USD
Klubbat pris
12 500 SEK

Urnformad med ormhänklar. Polykrom och förgylld dekor av bacchanal och blommor Höjd 50 cm.

Sprickor, lagningar.