Lilla Bukowskis S191

83 föremål
12. LOUNGE CHAIR, "Quarta", Olle Andersson, Offecct.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
13. SOFFA "Como", Offeccts Design Studio.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
14. SOFFBORD "Vertigo", Eero Koivisto, Offect.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
53. SKÅP, Rasmus Nielsen, Köpenhamn, Danmark 1910.
Klubbat pris
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
105. SOFFBORD, "Birka". A E Hjort, Nordiska Kompaniet 1935.
Klubbat pris
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
122. STOLAR, tolv stycken. Gustaviansk stil.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
125. SKÅP. Senbarock.
125. SKÅP. Senbarock.
Klubbat pris
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
126. FÄLLBORD. Omkring 1800.
126. FÄLLBORD. Omkring 1800.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
128. KARMSTOLAR, ett par. Gustavianskt herrgårdssnickeri, 1800-tal.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
132. SKÅP. 1800-tal.
132. SKÅP. 1800-tal.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
136. BORD. England 1700-tal.
136. BORD. England 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
137. MATBORD. Regencystil.
137. MATBORD. Regencystil.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
138. SPELBORD. 1800-tal.
138. SPELBORD. 1800-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
139. SALONGSBORD. Karl Johan.
139. SALONGSBORD. Karl Johan.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
144. SPELBORD. Sengustavianskt.
Klubbat pris
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
145. MATBORD. 1800-tal.
145. MATBORD. 1800-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
146. SPELBORD. Sengustavianskt.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
147. POTTSKÅP. Sengustavianskt.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
148. BOKSKÅP. 1800-TAL.
148. BOKSKÅP. 1800-TAL.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
149. SKRIVBORD. Karl Johan.
149. SKRIVBORD. Karl Johan.
Klubbat pris
8 800 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
156. SKRIVBYRÅ. Sengustaviansk.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
159. SPELBORD. Rokoko, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
6 800 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
161. FÄLLBORD. Mälardalen, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
5 800 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
162. KARMSTOLAR, ett par. Gustavianska provinsarbeten, 1800-tal.
Klubbat pris
23 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
163. SKRIVBORD. Sengustaviansk stil.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
164. POTTSKÅP. Rokoko, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
165. STOLAR, två stycken snarlika. Transition Rokoko/Gustavianska.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
166. BOKSKÅP. 1800-tal. Nygotik.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
167. SYBORD. Karl Johan.
167. SYBORD. Karl Johan.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
168. SKÅP. Tyskland. Barockstil, delvis äldre delar.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
229. KONSOLBORD. Italien, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
237. BYRÅ. Rokoko, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
324. HÖRNSKÅP. Louis XV-stil, 1900-tal.
Klubbat pris
25 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
345. MATBORD, "La Barca", Piero De Martini, Cassina, Italien 1980-tal.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
346. BRICKBORD. 1800-tal.
346. BRICKBORD. 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
347. TOILETTBORD, 1900-tal.
347. TOILETTBORD, 1900-tal.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
348. SPELBORD. Rokoko, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
349. SPELBORD. Sengustavianskt Stockholmsarbete.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
352. STOLAR, åtta stycken snarlika (6+2). Sengustaviansk Lindome.
Klubbat pris
27 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
361. BORD. Nordeuropa, möjligen Baltikum. 1800-talets mitt.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
399. VITRINSKÅP. Kina, troligen sekelskifte 1900.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
400. BYRÅ, Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
405. STOLAR, 2+1+1 stycken. Västsvensk rokoko.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
499. SKÄNK, Sengustaviansk.
499. SKÄNK, Sengustaviansk.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
510. KLAFFBORD. England 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
511. KARMSTOL. 1800-tal.
511. KARMSTOL. 1800-tal.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
545. DAMARBETSBORD. Sengustavianskt.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
547. BORD. Troligen Ryssland, omkring 1800. Directoire.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
589. MATBORD. England, 1800-tal.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
603. PUDERSTOL, 1700-tal.
603. PUDERSTOL, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
628. BYRÅ. Svensk rokoko.
628. BYRÅ. Svensk rokoko.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
640. STOLAR, sex stycken. George III.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
651. SEKRETÄR. 1700/1800-tal.
651. SEKRETÄR. 1700/1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
652. MATBORD. Regencystil.
652. MATBORD. Regencystil.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
654. SKRIVBYRÅ, av Dreessen, Karlskrona 1802. Sengustaviansk.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
665. SOFFA, Carl Bergsten för M/S Kungsholm, tillverkade av Nordiska Kompaniet.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
679. KONSOLBORD. Svensk empire, 1800-talets början.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
680. TABURETT. Gustaviansk.
680. TABURETT. Gustaviansk.
Klubbat pris
8 200 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
689. STOLAR, ett par, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
694. OKÄND FORMGIVARE, bokhylla, tudelad, Hurup, Danmark 1960-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
698. BARSKÅP, Bodafors sannolikt 1950-tal.
Klubbat pris
11 800 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
701. TABURETT. Sengustaviansk.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
759. TRÅGSOFFA. Rokokostil.
759. TRÅGSOFFA. Rokokostil.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
765. TOILETTEBORD. Karl Johan, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
766. KARMSTOLAR, ett par, samt STOLAR, ett par. Baltikum, 1800-tal.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
767. TABURETT. Senbarock.
767. TABURETT. Senbarock.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
768. KARMSTOL. Svensk rokoko, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
769. KARMSTOLAR, ett par. Gustavianska.
Klubbat pris
12 500 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
783. SEKRETÄR. Sengustavianskt stockholmsarbete.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
794. BYRÅ. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
804. MATBORD MED FYRA STOLAR, Sverige 1930-tal.
Klubbat pris
25 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
819. SPELBORD. Gustavianskt.
819. SPELBORD. Gustavianskt.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
825. BRICKBORD. Gustavianskt.
825. BRICKBORD. Gustavianskt.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
Klubbat pris
39 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
851. KARMSTOLAR, ett par. Gustaviansk stil.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
859. FÅTÖLJ, "Kurva", Yngve Ekström ESE-möbler, Vaggeryd 1950-tal.
Klubbat pris
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
861. FÅTÖLJ, 1960-tal, trol. Danmark.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
958. POTTSKÅP, 1700-talets andra hälft. Italien.
Klubbat pris
17 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK