144
133701

BORDSARMATUR. Empire, 1800-talets första hälft.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
265 - 353 EUR
276 - 368 USD
Klubbat pris
3 200 SEK

Ombyggd från ljusstake. Förgylld brons. Skaft i form av putti med palmblad. Höjd exkl elmontering 26,5 cm. Lampskärm medföljer.

Omarbetad, lagningar, borrad för el.