15
128935

BROSCH/MEDALJONG, 1800-TAL.

Utropspris
3 000 - 3 500 SEK
263 - 307 EUR
273 - 319 USD
Klubbat pris
3 200 SEK
BROSCH/MEDALJONG, 1800-TAL.

18k guld med ädelstenar i form av fluga, bla ametist, turkos och flodpärla. AGM 1872, Stockholm. Höjd 5,5 cm.

Pärla med liten skada, nagg på baksida glas.