187
136187

Gabriel Ludwig Lory

(Sverige, 1763-1840)
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
353 - 530 EUR
368 - 552 USD
Klubbat pris
Gabriel Ludwig Lory
(Sverige, 1763-1840)

"Altdorf et ses environs"; "Vûe prise aux environs de la Tour" (2)

Handkolorerade etsningar, ett par. En efter Johann Ludwig Aberli (1723-1786). ca 45 x 62 cm. Gamla mahognyfanerade ramar (Karl-Johan).

Ej examinerade ur ramar. Gulnade, fläckar , mindre defekter.