198
136387

BÄGARE, silver. A.Engelfelt, Kalmar 1827.

Utropspris
7 000 - 10 000 SEK
669 - 955 EUR
759 - 1 090 USD
Klubbat pris
5 200 SEK

Invändigt förgylld. Konande på rund fot med dekor av bucklor. Graverad blom- och bladdekor. Höjd 19,5 cm.