198
136387

BÄGARE, silver. A.Engelfelt, Kalmar 1827.

Utropspris
7 000 - 10 000 SEK
618 - 883 EUR
645 - 921 USD
Klubbat pris
5 200 SEK

Invändigt förgylld. Konande på rund fot med dekor av bucklor. Graverad blom- och bladdekor. Höjd 19,5 cm.