271
137945

SMÖRTERRIN med LOCK, kolmårdsmarmor, 1800-talets förra hälft.

Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
174 - 262 EUR
182 - 274 USD
Klubbat pris
3 200 SEK

Rund med platt lock, svagt konande. kantrand. Diam 17,5 cm.

Små kantnagg.