393
139187

KANNA samt två FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
800 - 1 000 SEK
76 - 96 EUR
87 - 108 USD
Klubbat pris
1 000 SEK

Dekor i famille rosefärger. Diameter 13 resp höjd 10,5 cm.

Skador, lagningar.