405
139359

MATTA, Rölakan, signerad MS KH (Maj Svanström, Klockargårdens Hemslöjd, Tällberg). 232 x 184.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
441 - 618 EUR
460 - 645 USD
Klubbat pris

Vitgråmelerad botten med polykroma geometriska figurer.

Något ställvis hårt slitage, många fläckar. Något skadade kortsidor, ställvis skadade fransar, många saknas.