428
139677

SKÅLFAT, ett par, porslin, Kina, tidigt 1900-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
383 - 575 EUR
433 - 650 USD
Klubbat pris
7 500 SEK

Dekor av reserver i med blommor och fåglar i famillerosefärger mot klarblå fond. Diameter 24 cm.

Fotnagg.