529
140597

VAS, porslin. Qing dynastin, Kanton, 1800-tal.

Utropspris
1 000 - 1 200 SEK
88 - 106 EUR
92 - 110 USD
Klubbat pris
2 600 SEK

Dekor i famille rosefärger av blommor, fjärilar samt figurscener. Höjd 24 cm.

Förgyllningen ngt nött.