53
131175

BORDSPENDYL. Nyrokoko.

Utropspris
3 000 - 3 500 SEK
287 - 334 EUR
325 - 380 USD
Klubbat pris
3 000 SEK
BORDSPENDYL. Nyrokoko.

Förgylld brons. Svängd form med dekor av elegant dam. Vit urtavla. Höjd 38 cm. Pendel medföljer.

Dekordel saknas, lagning baktill, möjligen senare urverk.