572
141051

MATTA. Rölakan. 241,5x148 cm. Signerad MS KH (Maj Svanström, Klockargårdens Hemslöjd, Tällberg).

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
353 - 441 EUR
368 - 460 USD
Klubbat pris

Vitgråmelerad botten med polykroma geometriska figurer.

Något slitage, fläckar. Fransarna med obet. slitage.