61
131513

Adolf Julius Berg

(Sverige, 1820-1873)
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
6 400 SEK
Adolf Julius Berg
(Sverige, 1820-1873)

Kyrkoruin med figurstaffage

Signerad Berg och daterad 1842. Duk 29 x 35 cm. Samtida förgylld och bronserad ram.